27.9.2024

Obilježavanje svjetskog dana turizma

Povodom Svjetskog dana turizma, danas smo postavili edukativne table na Brailleovom pismu na geostazama Vis-Rukavac i Komiža! Ove table su rezultat suradnje Srednje škole Antun Matijašević Karamaneo iz Visa i Srednjom školom Hvar, kroz projekt koji sufinancira Ministarstvo turizma i sporta.

Ovaj projekt započet 2023. godine usmjeren je na prilagodbu otoka osobama s invaliditetom, a postavljene Braille table omogućuju slijepim i slabovidnim osobama bolje razumijevanje bogate geološke i kulturne baštine Viškog arhipelaga.

Posebno se zahvaljujemo Savezu slijepih Hrvatske na izradi Brailleovih ploča te Županijskoj udruzi slijepih Split na asistenciji!

Nastavljamo raditi na inkluzivnosti i održivom turizmu, jer ljepote našeg Geoparka trebaju biti dostupne svima!

Obilježavanje svjetskog dana turizma

Posljednje novosti

17.6.2026

⚠️ Public Notice: Rules of Conduct in Medvidina Cave on Biševo

više
16.6.2026

World Sea Turtle Day: Loggerhead Sea Turtle in the Vis Archipelago

više
15.6.2026

UNESCO Revalidation Mission in the Vis Archipelago Geopark

više
Ostale aktualne novosti